PZL-Świdnik i UM Świdnik podpisują list intencyjny ws. organizacji I ŚWIDNIK AIR FESTIWAL 2018

PZL-Świdnik i UM Świdnik podpisują list intencyjny ws. organizacji I ŚWIDNIK AIR FESTIWAL 2018
  • Spółka PZL-Świdnik i Urząd Miasta Świdnik podpisały list intencyjny zakładający ścisłą współpracę przy organizacji pokazów lotniczych “I ŚWIDNIK AIR FESTIVAL 2018”
  • Nawet 30 tys. widzów będzie mogło podziwiać przeloty m.in. śmigłowców ze Świdnika,czyli modeli W-3 Sokół, SW-4 i zasłużonego Mi-2,a także licznych samolotów wojskowych i cywilnych
  • Pokazy odbędą się częściowo na terenie należącym do PZL-Świdnik,zakładów produkujących śmigłowce od ponad 60 lat.

 

 

Świdnik, 24 kwietnia 2018 r.

 

Urząd Miasta Świdnik oraz spółka PZL-Świdnik mają przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy przy realizacji pokazów lotniczych “I ŚWIDNIK AIR FESTIWAL 2018”, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2018 r. w Świdniku. Strony podpisały list intencyjny, mocą którego zobowiązują się do podjęcia wspólnych działań na rzecz pozyskiwania finansowania, promocji i realizacji wydarzenia.

- Z ogromną przyjemnością angażujemy się w przedsięwzięcie, które ma szansę wpisać się  w kalendarz najważniejszych pokazów lotniczych w Polsce – powiedział Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik. – Jako współgospodarz zapewnimy pełne wsparcie logistyczne 
i zabezpieczenie imprezy tak, aby każdy fan lotnictwa wywiózł ze Świdnika jak najlepsze wrażenia – zapewnia Majewski. 

Pokazy odbędą się częściowo na terenie zakładów PZL-Świdnik. Organizatorzy przewidują nawet 30 tys. widzów dziennie i zapowiadają wielki rozmach przedsięwzięcia. Podczas lotniczego show nie zabraknie maszyn wytwarzanych w świdnickim zakładzie, który jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie produkowane są śmigłowce polskiej konstrukcji. Pokazy uświetnią przeloty maszyn W-3 Sokół, SW-4 oraz legendarnego Mi-2. Na wystawie statycznej będzie można podziwiać też zabytkowe śmigłowce SM-1 i SM-2, które zapoczątkowały ponad 60-letnią przygodę Świdnika z branżą śmigłowcową. Przewidywane są także podniebne pokazy samolotów wojskowych i cywilnych. 

- Bardzo się cieszymy na współpracę z PZL-Świdnik przy wydarzeniu, które będzie stanowić wizytówkę miasta i regionu – mówi Waldemar Jakson, Burmistrz Świdnika. – Nie pierwszy raz działamy wspólnie i jestem przekonany, że lotnicze doświadczenie PZL-Świdnik gwartantuje znakomitą organizację imprezy.

Zgodnie z założeniami współpracy PZL-Świdnik zapewni wszechstronne wsparcie logistyczne podczas I ŚWIDNIK AIR FESTIWAL 2018. Na potrzeby pokazów zostanie zarezerwowany zakładowy heliport i hangar. Zakład udostępni także pomieszczenia dla załóg występujących podczas wydarzenia. PZL-Świdnik zadba również o bezpieczeństwo uczestników. Zapewni je zakładowa Straż Pożarna oraz ochrona strefy heliportu. Dodatkowo pracownicy zakładu pomogą 
w transporcie naziemnym samolotów i śmigłowców. Również wieża lotów, na czas pokazów, zostanie przygotowana  i udostępniona przez producenta.

Wydarzenie I ŚWIDNIK AIR FESTIWAL 2018 zostało wpisane w kalendarz “100 imprez na 
100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego” oraz jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 24-04-2018 List intencyjny ws Swidnik Air Festival

 

Świdnik 24/04/2018 10:00