Leonardo: PZL-Świdnik z Diamentem Forbesa 2019 za wyniki finansowe

Leonardo: PZL-Świdnik z Diamentem Forbesa 2019 za wyniki finansowe
  • Spółka PZL-Świdnik znalazła się wśród ponad trzydziestu wyróżnionych firm z województwa lubelskiego, spośród których uzyskała najwyższy zysk netto w 2017 r.
  • PZL-Świdnik jest częścią dywizji śmigłowcowej Leonardo – globalnego lidera pod względem wartości wśród producentów śmigłowców w segmencie cywilnym
  • Znalezienie się wśród laureatów prestiżowego rankingu Diamenty Forbesa potwierdza ugruntowaną pozycję spółki PZL-Świdnik w strukturach przemysłowych Leonardo i jej wkład w rozwój Lubelszczyzny.
 
 
Leonardo z przyjemnością informuje, że spółka PZL-Świdnik, będąca głównym filarem działalności koncernu w branży śmigłowcowej w Polsce, została laureatem rankingu Diamenty Forbesa 2019 i znalazła się wśród ponad trzydziestu wyróżnionych przedsiębiorstw z województwa lubelskiego, spośród których uzyskała najwyższy zysk netto w 2017 r., wynoszący 132,06 mln złotych.
 
Rezultaty PZL-Świdnik wpisują się w bardzo dobre wyniki finansowe dywizji śmigłowcowej Leonardo, które w 2018 r. przewyższyły oczekiwania i sprawiły, że koncern stał się globalnym liderem wśród producentów śmigłowców w segmencie cywilnym z 40% udziałem w rynku. Jest to spójne z priorytetowymi założeniami określonymi w Planie Przemysłowym Leonardo.
 
Znalezienie się wśród laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” potwierdza ugruntowaną pozycję spółki PZL-Świdnik w strukturach przemysłowych koncernu Leonardo i jej wkład w rozwój Lubelszczyzny. Jako jedno z największych przedsiębiorstw w regionie spółka PZL-Świdnik jest odpowiedzialna za kondycję Lubelszczyzny i dokłada wszelkich starań, aby jej potencjał ludzki, naukowy i technologiczny wpływał korzystnie na rozwój całej Polski. PZL Świdnik, jako fundament obecności przemysłowej Leonardo w Polsce, odgrywa kluczową rolę w dalszym rozwoju koncernu na tym – macierzystym dla świdnickich zakładów – rynku oraz w ciągłym poszerzaniu wkładu Leonardo w rozwój całego kraju.
 
Spółka PZL-Świdnik jest kluczowym partnerem polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach najważniejszych programów śmigłowcowych. Obecnie bierze udział w postępowaniu na zakup śmigłowców morskich, oferując najnowocześniejszy i zaprojektowany do realizacji misji morskich śmigłowiec AW101, służący z powodzeniem w wielu siłach zbrojnych NATO. Ponadto, w przypadku wyboru śmigłowca AW249 w ramach programu „Kruk”, zakładającego zakup śmigłowców uderzeniowych, Polska zyskałaby unikalne korzyści przemysłowe dzięki pełnemu zaangażowaniu PZL-Świdnik i polskiego przemysłu w realizację tego zaawansowanego technologicznie projektu.
 
Już po raz dwunasty miesięcznik ekonomiczny „Forbes” we współpracy z wywiadownią Bisnode Polska przygotował i opublikował zestawienie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm, czyli tzw. „Diamenty Forbesa”. Ranking powstał w oparciu o analizę danych ze sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego w latach 2013-2017. Analitycy przygotowali zestawienie, biorąc pod uwagę m.in. wartość majątku firm i ich zyski z ostatnich lat.
 
Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł; firmy średnie 
z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł; firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł. Spółka PZL-Świdnik została laureatem tej ostatniej kategorii i osiągnęła w niej najwyższy zysk netto w 2017 r., wynoszący 132,06 mln złotych.
 
Firmy, które znalazły się w rankingu „Diamenty Forbesa”, stanowią swoistą elitę rodzimej przedsiębiorczości. Publikując zestawienie, redakcja miesięcznika staje się gwarantem, że współpraca z Diamentami jest bezpieczna, bo są to partnerzy wiarygodni, solidni, profesjonalni, którzy umiejętnie i skutecznie wykorzystują trendy do wzmocnienia wartości.
Rozdanie wyróżnień w rankingu „Diamenty Forbesa” dla regionu lubelskiego odbyło się 20 marca 2019 r.
 
Dodatkowe informacje:
 
PZL-Świdnik to jedyny producent śmigłowców polskiej konstrukcji, z pełną zdolnością w zakresie projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji wiropłatów, który nieprzerwanie prowadzi produkcję lotniczą od prawie 70 lat. Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z pięciu europejskich krajów, które mogą pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkowania, rozwijania i serwisowania śmigłowców.
 
PZL-Świdnik zatrudnia ok. 3000 pracowników, w tym około 650 inżynierów, i współpracuje z niemal 1000 polskich przedsiębiorstw, generując blisko 4500 dodatkowych miejsc pracy w polskiej gospodarce. Największą grupę tworzą partnerzy z południowo-wschodniej Polski, 
w tym członkowie największego polskiego klastra lotniczego Dolina Lotnicza oraz Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych. PZL-Świdnik jest jednym z największych pracodawców i płatników podatków w województwie lubelskim. Do dziś spółka wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 śmigłowców do klientów z ponad 40 krajów na całym świecie. PZL Świdnik jest kluczowym partnerem polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach najważniejszych programów śmigłowcowych polskich Sił Zbrojnych – prawie 160 śmigłowców produkcji PZL-Świdnik jest w służbie polskich Sił Zbrojnych.
Lublin 22/03/2019 12:00