PZL-Świdnik prezentuje technologie śmigłowcowe na Europoltech 2017

PZL-Świdnik prezentuje technologie śmigłowcowe na Europoltech 2017
  • Współpraca PZL-Świdnik, polskiej Policji i Straży Granicznej rozpoczęła się w 1995 r. wraz z dostawą 4 śmigłowców PZL Kania
  • Obecnie służby podległe MSWiA użytkują 14 maszyn produkcji PZL-Świdnik, w tym śmigłowce Mi-2, PZL Kania i PZL W-3/W-3A Sokół.

 

Gdańsk, 26-28 kwietnia 2017 r. – PZL-Świdnik, producent śmigłowców należący do Grupy Leonardo, ma przyjemność poinformować, że bierze udział w Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech, które są najważniejsząw Polsce imprezą targową dedykowaną służbom porządku publicznego i służbom specjalnym.

 

 

Podczas Europoltech PZL-Świdnik prezentuje produkty wykorzystywane do tej pory przez polską Policję i Straż Graniczną, jak również szeroką gamę najnowocześniejszych śmigłowców, które
z powodzeniem mogą realizować zadania polskich formacji z zakresu utrzymywania porządku publicznego w przyszłości. 

 

 

PZL-Świdnik to niezawodny partner polskich służb mundurowych, który może pochwalić się wieloletnią i owocną współpracą z polskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji zapoczątkowaną w 1995 r. wraz z dostawą 4 śmigłowców PZL Kania dla polskiej Policji i Straży Granicznej. Obecnie formacje te wykorzystują 14 śmigłowców produkcji PZL-Świdnik, w tym 3 typy maszyn tj. Mi-2, PZL Kania i PZL W-3/W-3A Sokół. W trakcie swojej długoletniej służby konstrukcje te udowodniły, że są wysoko efektywnymi, niezawodnymi i nieskomplikowanymi w obsłudze maszynami zdolnymi do realizacji misji policyjnych oraz ochrony granic państwa. Dzięki swej uniwersalności i wielozadaniowości wypełniają pełne spektrum zadań stawianych przed śmigłowcami lotnictwa służb porządku publicznego, od zdań o charakterze poszukiwawczo-ratowniczych po loty operacyjne z wykorzystaniem pokładowych środków obserwacyjnych.

 

 

Europoltech stwarza również okazję do zaprezentowania najnowocześniejszych śmigłowców Leonardo Helicopters, w których produkcję zaangażowany jest PZL-Świdnik i które mogą być doskonałą odpowiedzią na zapotrzebowanie polskiej Policji i Straży Granicznej na maszyny do utrzymywania porządku publicznego w przyszłości. Mowa o AW109 GrandNew i AW169, które zapewniając użytkownikom doskonałe osiągi i spełniając najnowsze standardy bezpieczeństwa, są idealnie przystosowane do realizacji misji służb mundurowych.

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

W-3A Sokół to średni dwusilnikowy śmigłowiec o maksymalnej masie startowej 6400 kg przeznaczony do transportu maks.14 osób oraz ładunku. To wielozadaniowa platforma zdolna do realizacji różnego rodzaju zadań, między innymi związanych z utrzymywaniem porządku publicznego, transportem pasażerów i wojska, ratownictwem medycznym, a także do prowadzenia misji poszukiwawczo-ratowniczych i związanych z gaszeniem pożarów. Sokół jest od lat wykorzystywany jest przez polską Policję i Straż Graniczną do realizacji szerokiego spektrum zadań, w tym misji wywiadowczych, obserwacyjnych, patrolowania czy interwencyjnych. Doskonałe możliwości Sokoła zostały docenione też przez Policję z Ugandy. Do dziś prawie
180 Sokołów zostało dostarczonych do ponad 20 odbiorców w więcej niż 10 krajach.

 

 

Śmigłowce AW109 oraz serii Grand/GrandNew odniosły ogromny sukces na międzynarodowym rynku lekkich dwusilnikowych śmigłowców realizujących zadania z zakresu utrzymywania porządku publicznego dzięki ich znakomitym osiągom (najszybsza maszyna w tej klasie), obszernej kabinie, spełnianiu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz wyposażeniu w dedykowane systemy realizacji misji. Wielu klientów w sektorze ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa narodowego oraz straży granicznej/wybrzeża wybrało lekkie śmigłowce firmy Leonardo, w tym użytkownicy z Włoch, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Brazylii, Bułgarii, Ugandy, Omanu, Łotwy, Słowenii oraz Chile.  

 

 

Ważący 4,8 tony AW169 to wielozadaniowy, dwusilnikowy śmigłowiec najnowszej generacji, należący do kategorii maszyn lekkich/średnich, zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na konstrukcję zapewniającą wysokie osiągi, spełniającą najnowsze standardy bezpieczeństwa oraz zdolną do realizacji szerokiego spektrum zadań. AW169 zawiera szereg nowych technologii w systemie wirnika, silnikach, awionice, układzie przeniesienia napędu oraz systemach zasilania. Wszechstronność, obszerna kabina, technologie oraz poziom bezpieczeństwa sprawiają, że jest to idealna platforma dla realizacji misji z zakresu ochrony porządku publicznego w kategorii lekkich/średnich śmigłowców.

 

 

 PZL-Świdnik prezentuje technologie śmigłowcowe na Europoltech 2017  

 

Gdańsk 28/04/2017 12:30